Ja kush është shefi i Anti-drogës që humbi jetën nga COVID-19 në banesën e tij

Duhet të lëçisni

Banka e Shqipërisë bleu 11.5 mln euro të hënën, por rënia e monedhës europiane vazhdon

As ankandet e Bankës së Shqipërisë për blerjen e euros nuk e kanë frenuar nënçmimin e monedhës europiane. Të hënën banka qendrore organizoi ankandin e...

Kërkon sot falje, Babis mbërrin në gjykatë me antiplumb, qytetarët në protestë: Kalbeni në burg!

Babis Anagnostopoulos, i cili ka rrëfyer vrasjen e gruas së tij 20-vjeçare Caroline, mbërriti mëngjesin e sotëm në gjykatë, ku pritet të kërkojë falje. Me...

Huta e hutuar dhe masat e mpira

Nga Gjergj Meta A janë njerëzit me ideale dhe dëshira ata që sot janë forca shtytëse e transformimeve të shoqërisë njerëzore? Në çdo epokë kalimi...

Studimi: Ky është medikamenti që redukton rrezikun e vdekjes ose shtrimit në spital nga COVID-19

Kompania farmaceutike GlaxoSmithKline dhe Vir Biotechnology kanë njoftuar ditën e sotme rezultatet finale nga një studim i kryer për një medikament antitrupash. Në përfundim...

Gjatë ditës së sotme u raportua se krye komisari Florian Pema, shefi i Anti-drogës në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit humbi jetën nga koronavirusi.

Mësohet se 44-vjeçari u nda nga jeta në banesën e tij, disa ditë pasi ishte karantinuar për shkak të infektimit me Covid-19.

“Sot me date 20.11.2020, u shua nje yll i vertete! Nje njeri qe vetem mire ka ditur te beje ne jete! Iku nga kjo bote shoku i mire Florian Pema! Zoti e deshi me teper se ne! Do na mungoje buzeqeshja e tij, harmonia e  tij, shoqeria e tij! Do na mungoje optimizmi i tij! Flori ishte nje Tirons i vertete, qe gjithmone transmetoje paqe dhe shprese! Nje familjar i mrekullueshem qe sakrifikoje jashtezakonisht per djalin dhe bashkeshorten tende! Nje shok jashtezakonisht i mire ku gjithmone kishe ndjesine e harmonise, mirekuptimit! Zot pranoje ne gjirin tend, merre ne parajsen e perjetshme! Zot fale kete njeri te mire! Zot te lutem pranoji lutjet e mia dhe te kolegeve te tjere! Flori ti iken nga kjo bote me nder, pasi ke punuar dhe i ke dhene ketij shteti shpirtin! Ke qene ne pune gjithmone i drejte, ske pasur kurre paragjykime ne jete! Flori prehu ne paqe vella! Lutem per djalin dhe familjaret e tu qe Zoti tja u lehtesoje dhimbjen sadopak pavaresisht se eshte nje dhimbje qe sdo harrohet lehte! Sot shoket e zyres nuk duan ta pranojne por ja qe eshte e vertete. U shua, u shua nje yll i vertete!” shkruan njw koleg i tij.

Sipas shifrave të publikuara, 11 efektivë policie kanë humbur jetën nga koronavirusi dhe 699 të tjerë janë infektuar.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Banka e Shqipërisë bleu 11.5 mln euro të hënën, por rënia e monedhës europiane vazhdon

As ankandet e Bankës së Shqipërisë për blerjen e euros nuk e kanë frenuar nënçmimin e monedhës europiane. Të hënën banka qendrore organizoi ankandin e...

Kërkon sot falje, Babis mbërrin në gjykatë me antiplumb, qytetarët në protestë: Kalbeni në burg!

Babis Anagnostopoulos, i cili ka rrëfyer vrasjen e gruas së tij 20-vjeçare Caroline, mbërriti mëngjesin e sotëm në gjykatë, ku pritet të kërkojë falje. Me...

Huta e hutuar dhe masat e mpira

Nga Gjergj Meta A janë njerëzit me ideale dhe dëshira ata që sot janë forca shtytëse e transformimeve të shoqërisë njerëzore? Në çdo epokë kalimi...

Studimi: Ky është medikamenti që redukton rrezikun e vdekjes ose shtrimit në spital nga COVID-19

Kompania farmaceutike GlaxoSmithKline dhe Vir Biotechnology kanë njoftuar ditën e sotme rezultatet finale nga një studim i kryer për një medikament antitrupash. Në përfundim...

Si u zbulua mega pasuria e Zim Sallakut nga vetëm dy transferta. Do i justifikonte me 10 bletë e 32 pula

Një transaksion prej 200 mijë euro me përshkrimin “Blerje Vile në Durrës, zona Plazh” i kryer në 23 korrik 2014, ka qënë indicia kryesore...