Ja kush është shefi i Anti-drogës që humbi jetën nga COVID-19 në banesën e tij

Duhet të lëçisni

Vret me thikë vjehrrën, arrestohet 44-vjeçarja në Dibër

Një 44-vjeçare është arrestuar në fshatin Maqellarë të Dibrës, pasi pas një konflikti për motive të dobëta ka qëlluar me thikë vjehrrën 74-vjeçare  e...

“25 Prilli, referendum kundër korrupsionit”, Meta ashpërson tonet nga Borshi

Presidenti Ilir Meta përmes një fotoje të postuar në facebook nga rruga e shembur në aksin Borsh-Himarë, si pasojë e rëshqitjes së dherave ka...

Bënë kërdinë në Cërrik, kapen hajdutët që boshatisën magazinat

Policia e Cërrikut ka zbardhur disa vjedhje duke arrestuar autorin, E. U., 35 vjeç, si dhe u shpall në kërkim D. K., 32 vjeç,...

Mbi 100 viktima, Shifrat zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për Kukësin janë të pavërteta

Vijojnë të jetë në shifra të larta numri i qytetarëve të prekur me Covid-19 në qarkun e Kukësit në raport me numrin e popullsisë. Gjatë...

Gjatë ditës së sotme u raportua se krye komisari Florian Pema, shefi i Anti-drogës në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit humbi jetën nga koronavirusi.

Mësohet se 44-vjeçari u nda nga jeta në banesën e tij, disa ditë pasi ishte karantinuar për shkak të infektimit me Covid-19.

“Sot me date 20.11.2020, u shua nje yll i vertete! Nje njeri qe vetem mire ka ditur te beje ne jete! Iku nga kjo bote shoku i mire Florian Pema! Zoti e deshi me teper se ne! Do na mungoje buzeqeshja e tij, harmonia e  tij, shoqeria e tij! Do na mungoje optimizmi i tij! Flori ishte nje Tirons i vertete, qe gjithmone transmetoje paqe dhe shprese! Nje familjar i mrekullueshem qe sakrifikoje jashtezakonisht per djalin dhe bashkeshorten tende! Nje shok jashtezakonisht i mire ku gjithmone kishe ndjesine e harmonise, mirekuptimit! Zot pranoje ne gjirin tend, merre ne parajsen e perjetshme! Zot fale kete njeri te mire! Zot te lutem pranoji lutjet e mia dhe te kolegeve te tjere! Flori ti iken nga kjo bote me nder, pasi ke punuar dhe i ke dhene ketij shteti shpirtin! Ke qene ne pune gjithmone i drejte, ske pasur kurre paragjykime ne jete! Flori prehu ne paqe vella! Lutem per djalin dhe familjaret e tu qe Zoti tja u lehtesoje dhimbjen sadopak pavaresisht se eshte nje dhimbje qe sdo harrohet lehte! Sot shoket e zyres nuk duan ta pranojne por ja qe eshte e vertete. U shua, u shua nje yll i vertete!” shkruan njw koleg i tij.

Sipas shifrave të publikuara, 11 efektivë policie kanë humbur jetën nga koronavirusi dhe 699 të tjerë janë infektuar.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Vret me thikë vjehrrën, arrestohet 44-vjeçarja në Dibër

Një 44-vjeçare është arrestuar në fshatin Maqellarë të Dibrës, pasi pas një konflikti për motive të dobëta ka qëlluar me thikë vjehrrën 74-vjeçare  e...

“25 Prilli, referendum kundër korrupsionit”, Meta ashpërson tonet nga Borshi

Presidenti Ilir Meta përmes një fotoje të postuar në facebook nga rruga e shembur në aksin Borsh-Himarë, si pasojë e rëshqitjes së dherave ka...

Bënë kërdinë në Cërrik, kapen hajdutët që boshatisën magazinat

Policia e Cërrikut ka zbardhur disa vjedhje duke arrestuar autorin, E. U., 35 vjeç, si dhe u shpall në kërkim D. K., 32 vjeç,...

Mbi 100 viktima, Shifrat zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për Kukësin janë të pavërteta

Vijojnë të jetë në shifra të larta numri i qytetarëve të prekur me Covid-19 në qarkun e Kukësit në raport me numrin e popullsisë. Gjatë...

Haiku nga Kobayashi Issa (15 qershor, 1763 – 5 janar 1828)

Me tim atë Me tim atë do të shihja muzgun mbi fushat e gjelbra . . . Bora po shkrin Bora po shkrin dhe fshati përmbytet nga fëmijët. . . . Mbi një degë Mbi një degë që pluskon teposhtë...