Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Italia 1 sot flet shqip, një histori nga Çamëria

Nga Media 0

Italia 1 do të flasë shqip në programin e kësaj të marte. Sonte në mbrëmje në emisionin Le Iene, në orën 21:20 do të transmetohet një reportazh për Çamërinë.

“Ishte një udhëtim i pabesueshëm i mbushur me surpriza, një përvojë që nuk do ta harroj kurrë. Mos e humbisni, është historia e ëndrrës së një gjyshi, historia e gjyshes sime, historia e popullit tim, historia jonë, pothuajse një histori e panjohur jashtë kufijve shqiptarë”, ka shkruar Sonila Alushi.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej