Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Itali/ Dy emigrantë shqiptarë bien nga skela, në gjëndje kritike për jetën

Nga Ejona 0

Mediat italiane kanë publikuar lajmin se dy emigrantë shqiptarë kanë mbetur të plagosur rëndë në vendet e punës në Itali.

Një është rrëzuar nga skela gjatë punimeve në një pallat në Milano ku mendohet se ka rënë nga një lartësi prej 5 metrash.

Shqiptari ndodhet në gjëndje kritike për jetën ndërsa po kurohet në spitalin Niguarda të qytetit.

Autoritetet kanë nisur një proces hetimor për të zbardhur dinamikën e këtij aksidenti në punë.

Një tjetër aksident në punë është regjistruar pasditen e datës 8 janar 2020 në komunën Caresana në provincën e Vercellit në rajonin e Piemontes.

Një punëtor shqiptar 34 vjeç është rrëzuar nga një lartësi 10 metra ndërsa po punonte në çatinë e një ndërtese. Ai ndodhet i shtruar në repartin e reanimacionit në spitalin lokal ndërsa gjendja e tij shëndetësore vazhdon të jetë kritike.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej