Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Itali, 8 viktima dhe 969 të shëruar në 24 orët e fundit

Nga Klodiana 0

Italia gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 8 viktima nga koronavirusi, për një total prej 34 716 që nga fillimi i emergjencës shëndetësore.

Sot numri i të shëruarve në Itali ishte 969 ndërsa numri i përgjithshëm i tyre ka shkuar në 188 584.

Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 175 raste të reja pozitive për një total prej 240 136. Në Rajonin e Lombardisë sot u regjistruan 2 viktima nga koronavirusi (totali 16 626).

Totali i testeve të kryera që nga fillimi i pandemisë është mbi 1 milion.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej