Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

ISHP: 5 pacientë në terapi intensive dhe 1 prej tyre i intubuar tek Infektivi

Nga Klodiana 0

Instituti i Shëndetit Publik ka konfirmuar 20 raste të reja me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit.

Raportohet se në spitalin Infektiv aktualisht po trajtohen 21 persona të prekur ku 5 prej të cilëve janë në terapi intensive dhe një prej tyre është intubuar. Ndërkohë rreth 8% e të prekurve aktivë po trajtohen në spital kurse pjesa tjetër po ndiqet nga mjekët e familjes.

“Në spitalin Infektiv aktualisht po trajtohen 21 të prekur, nga të cilët 5 janë në terapi intensive, njëri prej tyre është i intubuar. Rreth 8% e të prekurve aktivë po trajtohen në spital kurse pjesa tjetër po ndiqen nga mjekët e familjes. Në vendin tonë janë 253 persona aktivë me COVID19, kryesisht në Tiranë, Durrës dhe Krujë”, deklaroi Mirela Cami drejtore e Operatorit të Shërbimeve të Kujdesit Shëndetësor.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej