Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ish-nëndrejtori i CIA-s: Disa shtete të Ballkanit do të kenë ndryshim të kufijve

Nga Ejona 0

Ish-nëndrejtori i CIA-s, Steven Meyer ka deklaruar se në disa shtete të Ballkanit do të ketë ndryshim të kufijve.

Në një intervistë për gazetën serbe “Veçernje Novosti”, ai ka thënë se do të ketë ndryshim të kufijve të Bosnjës dhe Hercegovinës, Kosovës dhe Maqedonisë.

Kjo e fundit është më kritike për shkak se ka përplasje shqiptaro-maqedonase, por edhe përplasje ndërmjet maqedonasve, deklaroi Meyer.

Ish nëndrejtori i CIA-s shtoi se edhe pse politika amerikane ndaj Kosovës nuk ka ndryshuar, Republika Serbe do të mbijetojë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej