Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Isa Mustafa: Jemi të gatshëm të votojmë kandidatin e Vetëvendosjes për kryetar Kuvendi

Nga Klodiana 0

Lideri i LDK-së Isa Mustafa tha para mbledhjes së konstituimit të parlamentit të ri të Kosovës se janë të gatshëm të votojnë kandidatin e VV-së për kryetar kuvendi dhe qeverinë e Vetëvendosjes pa LDK, nëse partia e Albin Kurtit nuk është e gatshme të bashkëpunojë me ta. Mustafa theksoi se për LDK-në, ka dy alternative, një në pushtet dhe një në opozitë.

“LDK është e gatshme që të votojë me 28 deputetë për institucione të reja, kryetarin e kuvendit dhe Qeverinë pa LDK, nëse nuk janë të gatshëm që të bashkëqeverisin me ne. Jemi shumë të interesuar që çështja e qeverisë dhe e institucioneve të zgjidhet. Nëse ne tërhiqemi nga përgjegjësitë qëndrojmë si parti opozitare, sepse parti ndërmjetëse në Kuvend nuk ka”, tha Mustafa.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej