Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Infektohen me COVID punonjësit e administratës në Bashkinë e Kavajës

Nga Klodiana 0

Ministria e shëndetësisë raportoi se ditën e sotme janë konfirmuar pozitivë 6 persona në qytetin e Kavajës.

Raportohet se të 6 rastet pozitive i përkasin administratës së bashkisë së këtij qytet. Mësohet se 5 prej tyre janë vetëkarantinuar në shtëpi ndërsa një tjetër kërkonte shërbim të specializuar dhe është dërguar në Spitalin Infektiv në Tiranë.

Bëhet me dije se ekspertët epidemiologë që gjurmojnë rastet tregojnë më tepër vëmendje ndaj institucioneve shtetërore, ndërsa sa i përket qytetarëve nuk shihet e njëjta vëmendje.

Ende nuk dihet se si janë infektuar punonjësit e kësaj bashkie.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej