Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Berat, po strehohej nga vapa por e zë poshtë masivi i gurëve, humb jetën bariu

Nga Klodiana 0

Një ngjarje e rëndë aksidentale është shënuar në fshatin Rabjak të rrethit të Beratit. Një bari 50-vjeçar, duke kullotur bagëtitë në afërsi të një firme të nxjerrjes së gurit dekorativ, për momentin jofunksionale, është aksidentuar nga një masiv i madh gurësh.

Masivi i gurëve që ka zënë poshtë Vladimir Cenon, pas goditjes, 50-vjeçari së bashku me masivin e gurëve ka përfunduar në përrua.

Në vendngjarje kanë shkuar ekspertë të policisë, të cilët po punojnë për zbardhjen e shkaqeve të ngjarjes së rëndë aksidentale.

Informacion paraprak

Në fshatin Peshtan Poliçan, njoftohet se është gjetur nga familjaret e vet pa shenja jete shtetasi L.Ç., 55 vjeç me aftësi të kufizuara. Ky shtetas ka qenë duke ruajtur bagetitë në mal por qe prej dy ditësh nuk është kthyer në shtëpi. Vdekja mendohet se ka ardhur si pasojë e rënies nga një gurore e braktisur në fshatin Rabjak Skrapar.

Grupi hetimor po punon për të përcaktuar rrethanat e ngjarjes.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej