Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Identifikohet hajduti që vodhi motrat Ora

Nga Rexhina Biba 0

Më në fund zbulohet emri i hajdutit, i cili  hyri në shtëpinë e këngëtares Rita Ora, ndërsa ajo dhe motra flinin në dhomën tjetër.

Charaf Elmoudden vodhi 200 mijë paund nga prona e anëtares së jurisë se X Factor në datën 28 nëntor të vitit të kaluar. Motra e saj Elena, është zgjuar nga zhurma që bëntë hajduti teksa “gërmonte” në gjërat e saj dhe mënjëherë ka thirrur Ritën për t’i telefonuar policisë.

Dhjetë nga 12 anëtarë jurie në Gjykatën Harrow Crown, e shpallën fajtor Elmoudden. Bizhuteritë, çantat dhe Iphon-i ishin sendet që mungonin kur dy burrat hynë në shtëpinë e këngëtares për të vjedhur.

Rita pa humbur kohë ka telefonuar 999 dhe i ka thënë një nga operatorëve që i është përgjigjur se do ta vristë një nga personat kishin hyrë në shtëpi.

Gjithashtu ka shtuar gjatë telefonatës se nuk kishte një thikë në dorë sepse e dinte që hajdutët  do ngjiteshin sipër.

hajduti

Teksa dha dëshmi, këngëtarja tha se ajo u zgjua nga britmat e motrës së saj.  “Ajo vrapoi deri në shkallë e më pas u hodh në shtratin tim dhe filloi të ulërasë,” tha ajo. Charaf e ka ditur vendodhjen e shtëpisë së Ritës ndaj e kishte të lehtë zgjedhjen e destinacionit për të vepruar. Pavarësisht se ai e mohoi përfshirjen në krim, policia gjeti nën dyshekun e krevatit të tij në Londër gjatë arrestimit, 3500 paund dhe vetëm pas 5 vjetësh pranoi grabitjen.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej