Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

I këputet litari dhe bie në pusin 20 metra të thellë/ Veliaj tallet me tragjedinë: Po sa tërmete lipsen që të vijmë në vete vallë? (film)

Nga Ejona 0

Një banor i fshatit Farkë në Tiranë ka shpëtuar mrekullisht të cilit pasi iu këput litari ra brenda pusit 20 metra të thellë.

Ekipet zjarrëfikëse kanë arritur ta nxjerrin trupin ndërsa ata të urgjencës i kanë ardhur në ndihmë banorit.

Ndërkohë kryebashkiaku Erion Veliaj poston në rrjete sociale video e shpëtimit të banorit përmbi të cilës e kritikon atë për arsye po kryente hapjen e pusit pa leje.

“Duket sikur e vetmja gjë që mësojmë nga historia, është që nuk mësojmë asgjë nga historia. Shpëtohet nga 20+ metra thellësi, pasi këputet litari duke hapur pus pa leje lavazhi, banori në Farkë. Te shkuara o njeri, po sa tërmete lipsen që të vijmë në vete vallë?.

“Falemnderit ekipeve te Zjarrfikeseve qe hyne ta gjejne e terheqin nga pusi, dhe Urgjences ERA, qe shpetuan jeten e qytetarit! Por para se te themi “ku o shteti” ta kemi te qarte qe nuk ka shtet ne bote qe te kete 500K police qe ruajne 500K banore ne nje qytet me 1M veta”, shkruan Veliaj.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej