I biri i ish-kryetarit të Partisë Komuniste, vrasës i Elton Çiços

Duhet të lëçisni

‘Rama në Tik Tok’/ Moderatorja e njohur “qan” për të: Të gjithë kryeministrat e botës janë budallenj, ky i joni është i zgjuar!

Këtë të shtunë në “Goca dhe Gra” ka qenë e ftuar moderatorja Ori Nebijaj. Ajo ka diskutuar me Tean, Olesian dhe Kristën për temat...

Shtatë viktima dhe 629 të infektuar me Covid në 24 orët e fundit

Vijon të jetë problematike situate e pandemisë në vend. Ministria e Shëndetësisë ka raportuar sot shtatë humbje jete si pasojë e Covid. Në 24 orët...

“Ky është një skandal”/ Murrizi kap detajin poshtërues për Shqipërinë gjatë vizitës së Ramës në Egjip

Ish deputeti Muslim Murrizi ka komentuar vizitën e kryeministrit Edi Rama sot në Egjipt. Murrizi me anë të një postimi në rrjetet sociale ironizon pritjen...

Aksident në aksin Tepelenë-Gjirokastër, shoferi humb kontrollin e automjetit dhe del nga rruga, 3 persona të plagosur

Një aksident është regjistruar ditën e sotme në aksin Tepelenë-Gjirokastër.Drejtuesi i automjetit R. K., ka dal nga rruga dhe ka përfunduar disa metra poshtë...

Renato Hysni Milloshi dhe Jani Aliaj janë shpallur në kërkim nga policia e Tiranës si autorë të krimit të ndodhur më 1 maj në Tiranë

Policia e Tiranës ka zbuluar dhe shpallur në kërkim autorët e vrasjes së Elton Çiços mbrëmjen e 1 majit në lokal “De Niro” në Tiranë. Policia njofton se dy autorët e dyshuar janë Jani Alia dhe Renato Milloshi, të dy persona me precedent të mëparshëm kriminalë për vepra të rënda penale.

Në një konferencë të posaçme për mediat, Drejtori i Policisë së Tiranës Ervin Hodaj i shoqëruar nga nëndrejtori Ermal Muça, tha se për të dy këta shtetas Gjykata e rrethit gjyqësor Tiranë ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg”. “Kemi një sërë provash që dokumentojnë veprimtarinë e tyre kriminale. Për rolin e tyre nuk mund të flasim në këtë moment të parë, pasi çështja është në hetim. Policia e ka motivin, pra e ka zbuluar motivin e saj, por unë e kam të pamundur të bëj deklarata që kanë lidhje me hetimin”.

Hodaj bëri me dije se për këtë ngjarje aktualisht janë arrestuar dhe dy persona të tjerë për veprime që pengojnë zbulimin e të vërtetës. Policia apelon qytetarët të ndihmojnë me informacione për vendodhjen e dy të dyshuarve për vrasjen e Çiços, duke ofruar 500 mijë lekë për çdo informacion të vlefshëm.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

‘Rama në Tik Tok’/ Moderatorja e njohur “qan” për të: Të gjithë kryeministrat e botës janë budallenj, ky i joni është i zgjuar!

Këtë të shtunë në “Goca dhe Gra” ka qenë e ftuar moderatorja Ori Nebijaj. Ajo ka diskutuar me Tean, Olesian dhe Kristën për temat...

Shtatë viktima dhe 629 të infektuar me Covid në 24 orët e fundit

Vijon të jetë problematike situate e pandemisë në vend. Ministria e Shëndetësisë ka raportuar sot shtatë humbje jete si pasojë e Covid. Në 24 orët...

“Ky është një skandal”/ Murrizi kap detajin poshtërues për Shqipërinë gjatë vizitës së Ramës në Egjip

Ish deputeti Muslim Murrizi ka komentuar vizitën e kryeministrit Edi Rama sot në Egjipt. Murrizi me anë të një postimi në rrjetet sociale ironizon pritjen...

Aksident në aksin Tepelenë-Gjirokastër, shoferi humb kontrollin e automjetit dhe del nga rruga, 3 persona të plagosur

Një aksident është regjistruar ditën e sotme në aksin Tepelenë-Gjirokastër.Drejtuesi i automjetit R. K., ka dal nga rruga dhe ka përfunduar disa metra poshtë...

Manastirliu: 95% e të shtruarve në spitale janë të pavaksinuar

Ministrja Ogerta Manastirliu ka treguar sërish rëndësinë që ka bërja e vaksinës. E ftuar në “Kjo Javë” ajo tha se  po punohet për të...