Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Humb jetën ylli i filmit “James Bond”, David Hedison (film)

Nga Ejona 0

Ka ndërruar jetë në moshën 92 vjeçare ylli i filmit “James Bond”, David Hedison.

DailyMail shkruan se Hedison vdiq pranë vajzave të tij në krah, Alexandra dhe Serena, dhe këtë e konfirmoi një përfaqësues i familjes.

Aktori amerikan portretizoi agjentin e CIA-s, Feliz Leiter së bashku me Roger Moore në “Live And Let Die” në vitin 1973, dhe me Timothy Dalton në “Licence To Kill” në vitin 1989 në 007.

Faqja zyrtare e James Bond në Twitter dhanë ngushëllim për Hedison me një fotografi të aktorit, pjesë nga karakteri i tij, si agjent i CIA-s, Feliz.

“Na vjen shumë keq të mësojmë se David Hedison ka vdekur”, shkruhet në postim.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej