Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Holanda në terr, fiken dritat

Nga Media 0

Një kabllo nëntokësore e dëmtuar gabimisht nga punëtorët dhe një pjesë e madhe e kryeqytetit në errësirë. Ngjarja ka ndodhur këtë të premte në Amsterdam, ku rreth 28.000 shtëpi në kryeqytin holandez kanë mbetur pa energy elektrike.

Defekti i madh elektrik ka paralizuar tramet dhe duke detyruar myze të famshëm të mbyllen.

Muzeu “Rijksmuseum”, që strehon pafund thesare artistike si piktura e famshme e Rembrandit “The Night Watch”, u evakuua dhe mbyll, ashtu si muzeu arkeologjik Allard Pierson.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej