Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Hiroshima 7 dekada pas bombës atomike, një zile paqeje

Nga Media 0

Natyra njerëzore na tregon se i mjafton jeta që të mundet që të ruajë rrënojat e luftës për të kujtuar kush është  dhe se ku do të shkojë.

I tillë është rasti i Hiroshimës. Qytetin që shkatërroi bomba atomike 7 dekada më parë tashmë e vizitojnë turistë nga e gjithë bota.

Hiroshima ruan kujtimin e sulmit të parë bërthamor përmes dëshmive dhe përvjetorëve.

Çdo vit mijëra njerëz mblidhen në orën 08:15 të mëngjesit  të datës 6 gushtdhe në momentin kur shpërtheu bomba godasin zilen e paqes.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej