Fjalë kyçe: paqe

Rrokull Shqipërisë / Nga Media -

Prishtina në kohë paqeje…

Tashmë që të dhënat zyrtare kanë konfirmuar nivelin e lartë të ndotjes në Prishtinë, nëpër arkiva kanë nisur  të gjenden imazhe që e dëshmonin qartë këtë fakt. Fotografia e realizuar…

Rrokull botës / Nga Rexhina Biba -

Siri/ Armëpushim për Bajram

Pakti i ndërmjetësuar nga Rusia dhe Amerika për armëpushimin në Siri, hyri në fuqi pasditen e së hënës. Marrëveshja u arrit mbrëmjen e së premtes nga Sekretari Amerikan i Shtetit,…