Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Hetimet për tërmetin, 9 të arrestuar, shpallet në kërkim pronari një firme

Nga Klodiana 0

Policia e Shtetit ka njoftuar ditën e sotme se janë lëshuar 17 urdhëra ndalimi, 9 janë ekzekutuar dhe vijon puna për të tjerë të implikuar.

Pas një pune 2 javore, në bazë të provave siguruar nga prokuroria, sipas deklaratës së drejtorit të Policisë së Durrësit, Lorenc Shehu, është konstatuar se dëmet kanë ardhur si shkak i ndërtimeve pa respektuar rregullat.

Prokurori po punon për të ngritur akuzat dhe për të faktuar dyshimet.Gjithashtu Prokuroria njofton se ka proceduar vetëm ata persona për të cilët ka prova të pakundërshuteshme për të gjitha akuzat e ngritura.

Ndër personat e shpallur në kërkim janë:

1- Arben Qato pronar i Vila Palma
2- Dëshira Qato-shefe e urbanistikës në Kavajë (Gruaja e Arben Qatos)
3- Aldo Dakovelli, shef sektori në Kadastrën e Durrësit
4-Artemis Malko punonjës terreni në Kadastrën e Durrësit
5-Artur Cela, ish-drejtori i INUV
6-Flamur Gjuzi, ish-drejtori i ALUIZNIT Durrës
7- Ndërtuesi i banesës së familjes Lala në Kënetë

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej