Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Haradinaj: Vota për qeverinë e re është votë për Kosovën

Nga Klodiana 0

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar pak orë para fillimit të seancës së Kuvendit ku pritet të votohet Qeveria Hoti.

Përmes një statusi në “Facebook”, Haradinaj shkruan se tashmë situata e krijuar në Kosovë po sjell edhe pasoja të rënda ekonomike për vendin, ndërsa shton se zgjedhja e një qeverie do të jetë përcaktimi për një stabilitet politik.

“Parlamenti i Kosovës sot voton qeverinë e re, që është jetike për vendin. Situata e krijuar si pasojë e shkarkimit të qeverisë dhe pandemisë, tashmë po shpërfaq pasoja të rënda në ekonominë e vendit dhe votimi i qeverisë së re, është më shumë se sa zgjedhja e një qeverie.  Është përcaktimi ynë për një stabilitet politik, rimëkëmbje të ekonomisë, si dhe për normalitet në shtet! Vota për qeverinë e re, është votë për Kosovën”, shkruan Haradinaj.
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej