Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ramush Haradinaj: Samiti i Berlinit ka normalizuar rajonin

Nga 27.al 0

Pas mbledhjes së Qeverisë, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur se Samiti i Berlinit ka normalizuar rajonin, dhe që pjesa kryesore e këtij samiti i është kushtuar marrëdhënieve Kosovë-Serbi.

Haradinaj, ka komentuar edhe takimin e ardhshëm i cili do mbahet pas 3 muajsh në Paris, ndërsa ka shtuar se duhet të koordinohen me Amerikën.

“Kosova duhet të plotësojë formatin e tij, sepse nuk bëhet vetëm fjalë për një takim, por për një dialog, dhe se në dialog duhet të jetë edhe delegacioni i mandatuar nga Kuvendi. Përveç Presidentit Thaçi, duhet të jenë edhe Limaj, Pacolli e Ahmeti. Po shkojmë në një proces serioz. Sa i përket marrëdhënies Kosovë-Serbi, besoj se tashmë jemi formuar, dhe nuk shkohet në dialog për shkëmbim territoresh, por për njohjen reciproke. Dhe është qartësuar se nuk do të diskutohet për taksën.

Takimi i Parisit është më serioz, dhe duhet të koordinohemi me Amerikën, sepse është garantuese e një marrëveshje”.- është shprehur Haradinaj.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej