Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Hapet tregu i shumicës në Korçë, tregtarët do lejohen të shesin vetëm gjatë natës

Nga Klodiana 0

Pas protestës së fermerëve ditën e djeshme në qytetin e Korçës, të cilët nuk u lejuan dje të shisnin në tregun e shumicës, bashkia gjen zgjidhje për problemin e tyre.

Bashkia ka caktuar orar të ri për aktivitetinm duke lejuar fermerët të shesin në harkun kohor nga ora 24 e mbrëmjes deri në 8 të mëngjesit.

Mësohet se fermerët, duhet të pajisen edhe me licencë nga bashkia, që të mund të ushtrojnë aktivitet tregtar në tregun e shumicës

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej