Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Gjykata e Tiranës liron me kusht reperin e njohur, Stresi

Nga Ejona 0

Gjykata e Tiranës ka liruar me kusht reperin e njohur Arkimend Lushaj, i njohur si Stresi.

Kujtojmë se Stresi u arrestua në muajin Tetor 2018 në një hotel në Linzë, ku iu gjet një armë pa leje.

Sipas njoftimit arrestimi i Stresit ishte bërë pas një hetimi disa mujor me metoda speciale ndaj një grupi kriminal që operonte në kryeqytet, pjesë e të cilës dyshohet se është edhe reperi i njohur.

Në momentin kur Stresi u vu në pranga, familjarët e tij hodhën akuza se ccështja ishte politike, pasi djalit të tyre i ishte ngritur një kurth nga persona të tjerë. Sali Lushaj është një personazh mjaft i njohur i protestave opozitare, dhe ka një afrimitet me familjen e ish-kryeministrit Sali Berisha.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej