Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Gjykata e Apelit jep vendimin “detyrim paraqitje” për Henri Çilin

Nga Klodiana 0

Gjykata e Apelit në Gjirokastër ka  lënë në fuqi vendimin “detyrim paraqitje” për botuesin Henri Çili.

Apeli në Gjirokastër ka rrëzuar pertendimet e prokurorisë për operacionin “Mezhgorani”.

Botuesi u arrestua pak kohë më parë i akuzuar për 6 vepra penale, ku më e rënda është ajo e ushtrimit të ndikimit tek gjyqtarët për të liruar Arbion dhe Alban Aliko, dy lazaratasin e dënuar për vrasjen e efektivit të RENEA-s në Lazarat, Ibrahim Basha.

Ndërsa prokurori i Apelit në Gjirokastër ka rrëzuar 4 prej tyre. Gjatë operacionit “Mezhgorani” u arrestuan 31 persona.

Pas disa orëve në qeli, Çili u lirua nga gjykata e Përmetit, e cila dha “detyrim paraqitje” për botuesin. Ndërkohë ky vendim është lënë në fuqi edhe nga Apeli i Gjirokastrës.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej