Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Gjiknuri: Një partner privat do të menaxhojë TEC-in e Vlorës

Nga Media 0

Ministri i Eenergjitikës paralajmëron vënien së shpejti në funsksion

Ministri i Energjitikës, Damian Gjiknuri, tha sot se TEC-i i Vlorës do të vihet shumë shpejt në funksion të sektorit elektroenergjitik shqiptar, por nga një partner privat. Në Expoforumin për projektet në sektorin e energjisë, Gjiknuri tha se janë siguruar fondet për studimin e fizibilitetit dhe se shumë shpejt do të kemi mundësinë e afrimit të partnerëve privatë.

“Kemi synimin që të gjejmë një operator privat nëpërmjet partneritetit publik privat që të marrë përsipër vënien në punë, riparimin, investimin e nevojshëm për konvertimin me gaz, megjithëse ato punojnë edhe me naftë edhe me gaz. Pra do të kemi mundësi që edhe këtë TEC ta vëmë në funksion të sektorit elektroenergjitik shqiptar”, tha Gjiknuri.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej