Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Gjaku nuk bëhet ujë”, vogëlushi i lindur në Zvicër krenar që është shqiptar (film)

Nga 27-shi 0

Videoja e një vogëlushi shqiptar të lindur në Zvicër po bën xhiron e rrjeteve sociale.

Në video është vogëlushi dhe babai i tij i cili e provokon duke i thënë që nuk është shqiptar.

Edhe pse i lindur në Zvicër vogëlushi refuzon të thotë që është nga Zvicra, ndërsa i bërtet faktit që është shqiptar.

“Unë jam shqiptar, por kam lindur në Zvicër”, shprehet i vogli.

“Po ti qenke zviceran atëherë”, i thotë i ati.

“Jo”, ia kthen vogëlushi me bindje.

“Kur lind dikush në Kosovë është shqiptar/kosovar”, i thotë i ati.

“Jo, jam shqiptar”, vazhdon vogëlushi dhe shprehet se do më shumë Kosovën sesa Zvicrën duke bërë edhe shqiponjën.

Mahnitese se si djali i lindur ne Zvicer nuk e pranon qe te quhet zvicerian, por kembengul se eshte shqiptar

Mahnitese se si djali i lindur ne Zvicer nuk e pranon qe te quhet zvicerian, por kembengul se eshte shqiptar 😍🇦🇱🇦🇱

Publiée par SHQIPERIA IME sur Mercredi 10 juillet 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej