Gazetari përplaset me Gjylametin në studio: Ndryshe flisnin, kur jeni në qeveri, ndryshe në opozitë (film)

Duhet të lëçisni

Basha falënderon komunitetin shqiptaro-amerikan: Kush e ka të shtrenjtë Shqipërinë, kërkon ndryshim!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, falënderon komunitetin shqiptaro-amerikan, pas mesazhit të këtij të fundit se “ka ardhur koha për të përcjellë Ramën në...

Meta paralajmëron “të fortët”: Bëhuni gati, edhe pulat do t’ua sekuestrojmë

Edhe 4 ditë, që Sovrani të rimarrë në duart e tij sovranitetin e grabitur pabesisht dhe poshtërsisht me zgjedhje si ato të Shijakut, të...

Vdekshmëria në BE ulet ndjeshëm në shkurt, në kontrast në Shqipëri

Pasi arriti dy kulme të rëndësishme në pranverë dhe vjeshtë 2020, vdekshmëria e tepërt filloi të binte në dy muajt e parë të 2021...

Basha: Edhe 4 ditë për fitoren e madhe. Votoni 9 dhe ne do të sjellim ndryshimin që Shqipëria ka nevojë!

Kreu i PD, Lulzim Basha i është drejtuar me një thirrje gjithë qytetarëve shqiptarë 4 ditë para zgjedhjeve. Basha i i fton qytetarët të votojnë...

Mbrëmjen e sotme në “As pro, as kundër” të drejtuar nga Robert Aliaj në ABC u diskutua për zgjedhjet në Kosovë dhe ndikimin në Shqipëri. Gjatë emisionit gazetari Adrian Thano u përfshi në një debat të fortë me akuza dhe kundër akuza me deputeten socialiste Blerina Gjylameti kur ra fjala për imazhin e Shqipërisë, ndërsa u desh ndërhyrja e drejtuesit të programit për të ulur tensionin.

Debati në studio

Blerina Gjylameti: Absolutisht po

Adrian Thano: Ju flisni për imazhin e Shqipërisë kur jeni në qeverisje, kur jeni në opozitë flisni ndryshe dhe ndërroni vendet me ata, ata bëjnë të njëjtën gjë si ju tani. Na tregoni imazhin e Shqipërisë, po cfarë ke bërë ti për imazhin e Shqipërisë para 8 viteve?

Blerina Gjylameti: Zoti Thano po paragjykoni.

Adrian Thano: Ti jo njëherë, se je e re, ke ardhur me Rilindjen, po ata të tjerët përpara? A e kanë nxirë njëlloj me këtë standardin tënd?

Blerina Gjylameti: Je duke paragjykuar. E para unë ju, unë jam zonja Gjylameti, nuk jam ti?

Adrian Thano: Zonja Gjylameti jeni për ata që kanë respekt, unë nuk kam pikë respekti, pasi ndryshe flisni kur qeni në opozitë dhe ndryshe në qeveri.

Blerina Gjylameti: Nëse nuk ke respekt për mua mu drejto me etikë në studio, pasi pa etikë nuk lejoj askënd. Nëse nuk ke respekt mos mu drejto.

Robert Aliaj: Nuk është se nuk ka respekt për ju personalisht, nuk tha këtë, por për ju si forcë politike. Nuk është personale.

Blerina Gjylameti: Jo, sapo ma tha.

Adrian Thano: Ti nuk përfaqëson historinë në PS, ti ke ardhur tani, o zonjë, a ke ardhur tani ti, pas 2013?

Blerina Gjylameti: Zoti Thano, nëse nuk i njihni njerëzit interesohuni.

Adrian Thano: Jam interesuar. Jam interesuar.

Blerina Gjylameti: Nëse jeni interesuar mos flisni kështu…është shumë e pavend.

Adrian Thano: Po ça i keni këto, imazhi i Shqipërisë, hapi para 2013 cfarë keni bërë ju për imazhin e Shqipërisë, të tregoj.

Blerina Gjylameti: Zoti Thano do ju lutesha të jeni më respekt përsa kohë jemi në një panel.

Adrian Thano: Kam respekt për studion unë, jo për ty.

Blerina Gjylameti: Atëherë drejtohuni andej, mua nuk më mungon respekti juaj. Vazhdoni drejtohuni andej.

Adrian Thano: Temën e së majtës e hapa unë, nëse s’do që unë të përgjigjem, mos fol.

Blerina Gjylameti: Unë ju sugjeroj të qetësohuni se po humbisni qetësinë.

Adrian Thano: Unë jam shumë i qetë dhe mbi të gjitha jam i qartë, me hipokrizinë tuaj, na e keni shpifur.

Blerina Gjylameti: Robert unë me këto terma nuk jam fare dakord.

Adrian Thano: Ec mo burrë tani, mos na trego imazhin e Shqipërisë, sikur se dimë cfarë keni bërë përpara se të vinit në pushtet.

/Abcnews.al

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Basha falënderon komunitetin shqiptaro-amerikan: Kush e ka të shtrenjtë Shqipërinë, kërkon ndryshim!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, falënderon komunitetin shqiptaro-amerikan, pas mesazhit të këtij të fundit se “ka ardhur koha për të përcjellë Ramën në...

Meta paralajmëron “të fortët”: Bëhuni gati, edhe pulat do t’ua sekuestrojmë

Edhe 4 ditë, që Sovrani të rimarrë në duart e tij sovranitetin e grabitur pabesisht dhe poshtërsisht me zgjedhje si ato të Shijakut, të...

Vdekshmëria në BE ulet ndjeshëm në shkurt, në kontrast në Shqipëri

Pasi arriti dy kulme të rëndësishme në pranverë dhe vjeshtë 2020, vdekshmëria e tepërt filloi të binte në dy muajt e parë të 2021...

Basha: Edhe 4 ditë për fitoren e madhe. Votoni 9 dhe ne do të sjellim ndryshimin që Shqipëria ka nevojë!

Kreu i PD, Lulzim Basha i është drejtuar me një thirrje gjithë qytetarëve shqiptarë 4 ditë para zgjedhjeve. Basha i i fton qytetarët të votojnë...

Kavajë/ Plagosja në zyrën e PD-së, arrestohet autori dhe 2 bashkëpunëtorët

Policia ka arrestuar Ndriçim Jonuzin, autorin e plagosjes në këmbë sekretarin e degës së PD-së në Kavajë, Bledar Okshtuni së bashku me dy bashkëpunëtorët...