Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Gara për krerët e degëve të PS, ja lista

Nga Ledion Peshtani 0

Në 23 bashki listat kanë vetëm një kandidat

PS publikoi listën e kandidatëve që do të garojnë për kreun e degës së partisë në bazë bashkie. Tirana nuk do ketë një kandidaturë të tillë sipas kriterit që zbatohet në të gjithë vendin për shkak se organizimi i PS në kryeqytet do të funksionojë mbi bazë njësie administrative, ku edhe do të zgjidhet një kryetar dege. Në listë bie në sy që në shumë bashki sidomos në ata të qarqeve Vlorë e Korcë prakjtikisht nuk do të ketë garë pasi kandidatët janë të vetëm.

Lista e kandidatëve për Bashkitë e tjera të vendit është:

 

Shkodër

Malësi e Madhe                        Lulzim Zara      Skënder Hoti                Bashkim Cupaj

Shkodër                       Astrit Beci        Rozafa Zmijani              Megi Ajtyresa

Vau i Dejës                   Mark Zhuri        Sokol Shkreli

Pukë                             Marash Kola

Fushë Arrëz                  Paulin Peraj

 

Kukës

 

Kukës                           Tatjana Kagjli    Ladimir Spahiu             Shemsi Shahu

Has                              Adem Lala

Tropojë                       Mujo Gostunari Rexh Byberaj

 

Lezhë

 

Lezhë                           Ermal Pacaj      Altin Shtjefni

Kurbin                          Agron Ivanaj    Anton Brozi                  Alfred Prodani

Mirditë                          Pjetër Pjetri

 

Dibër

 

Dibër                            Alma Selami     Agron Cara                   Meriz Shehu

Klos                              Valbona Kola    Bashkim Dardha

Mat                               Agron Malaj

Bulqizë                         Lefter Alla         Adhurim Lika

 

Durrës

 

Durrës                          Natasha Paço   Alban Ramohitoj           Alfred Mullaraj

Kruje                            Ilir Loci

Shijak                           Tauland Xheraj Dorina Curri

 

Tiranë

 

Tiranë                           (sipas njësive administrative)

Vorë                             Gëzim Demiraj

Kamëz                          Zjarrm Shehu   Elton Shahini                Ramadan Cani

Kavajë                          Aqif Pera           Valbona Mustafa           Tahir Kanapari

Rrogozhinë                   Haxhi Memolla  Margarita Dedej

 

Elbasan

 

Peqin                            Bukurosh Maçi  Mikel Kasa

Elbasan                         Ardit Demiri      Blerina Kamani

Librazhd                       Sokol Skura      Burbuqe Hysa

Gramsh                        Tajar Bici          Klodjan Tase

Belsh                            Mariglen Bali

Përrenjas                     Nuri Belba        Haxhi Collaku

Cërrik                           Gezim Hoxha

Fier

 

Lushnjë                                    Lindita Buxheli              Erjon Vodo                   Arjan Cakalli

Fier                                Ervin Bushi                   Andius Olldashi

Mallakaster                   Pajtim Ismaili

Divjake                         Naumka Aliaj                Ylli Stambolliu

Patos                            Kamber Nexhaj            Arben Beta

Roskovec                     Maks Goga                   Mira Buzi

 

Berat

 

Kuçovë                         Sybi Shehu                   Gramoz Mece

Ura Vajgurore            Eldis Hyka                    Arjan Cepele

Berat                            Shkëlqim Brisku           Valbona Zylyftari

Poliçan                        Astrit Hasa

Skrapar                       Fatos Hasanaj

 

Korce

 

Pogradec                      Bledar Çomo

Maliq                            Orlind Demollari

Korçë                           Ylli Ndini                       Emiljano Muharremi

Devoll                           Pellumb Agolli

Kolonjë                        Ilirjan Hyseni

Pustec                          Jani Ago

 

Gjirokastër

 

Tepelenë                      Dino Selimi

Këlcyrë                         Jonian Harkaj

Përmet                         Miranda Habili               Gilberto Jace

Gjirokastër                   Jani Duri                       Dashi Qeli                     Skënder Seferi

Libohovë                      Vladimir Hide                Asim Banushi

Dropull                         Pandeli Toli                   Panajot Lulo

Memaliaj                      Mynyr Memushaj          Hysni Cela

 

Vlorë

 

Vlorë                            Ilir Metaj                       Ines Stasa

Selenicë                       Ardit Xhafaj

Himarë                         Ilir Gjicali

Sarandë                       Jonida Abduli

Delvinë                         Brunilda Meleqi

Finiq                             Ziso Nasho

Konispol                       Jetmira Kaso                Edlir Avdiu

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej