Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Futbolli pa tifozë, trajneri i Francës: Gjithçka bëhet për para

Nga Klodiana 0

Didier Deschamps aprovon vendimin e Ligue 1 për të mbyllur sezonit pasi për trajnerin e Francës futbolli me këto rregulla dhe pa tifozë nuk ka asnjë kuptim.

Deschamps tha për “Le Parisien”, shihni Anglinë dhe Spanjën, dy shtete të mëdha, po planifikojnë të rifillojnë sezonin por nga ana tjetër kanë mbyllur futbollin e femrave pasi aty qarkullojnë më pak para, gjithçka është e lidhur më paratë.

“Kam parë Bundesligës, ato imazhe nuk më duket të përshtatshme. Shoh lojtarët që në fushë duelojnë, kanë kontakt ndërmjet tyre, më pas shoh tribunën ku lojtarët rezervë mbajnë maska dhe qëndrojnë në distancë prej 2 metrash nga njëri tjetri. Sinqerisht nuk arrij ta kuptoj. Në tribunë rreziku është më i madh? Ka një mospërputhje, nuk më pëlqen. Mendoj se dëshira e tyre për të rifilluar ka të bëj më shumë me aspektin ekonomik. Shihni Anglinë dhe Spanjën, dy shtete të mëdha, po planifikojnë të rifillojnë sezonin por nga ana tjetër kanë mbyllur futbollin e femrave pasi aty qarkullojnë më pak para, gjithçka është e lidhur më paratë”, u shpreh Deschamps për “Le Parisien”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej