Ftesa dhe detaje nga përgatitja e dasmës së Princit Leka

Duhet të lëçisni

Albin Kurti për garancinë e lirimit të krerëve të UÇK-së: S’më takon mua të marr kësi hesapesh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në konferencën për media pas mbledhjes së Qeverisë ku ka miratuar programin Qeverisë, ka folur për çështjen...

Misioni i SHBA në OSBE për 25 prillin: Mbetet problem blerja e votës, SPAK të hetojë krimet zgjedhore

Misioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në OSBE ka bërë një deklaratë lidhur me zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri. Ndërkohë që veçon...

Partia Demokratike bën hapin e parë kundër 25 prillit, kërkohet në KAS rivotimi në 9 qarqe të vendit

Partia Demokratike pritet të dorëzojë pranë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve kërkesën për shpallje të pavlefshme të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit për...

Përcillet për në banesën e fundit Guljelm Radoja, ja cili ishte amaneti i aktorit (film)

Është përcjellë në banesën e fundit aktori Guljelm Radoja, i cili humbi jetën për shkak të Covid-19. Ceremonia ka qenë shumë private, pasi ka qenë...

Pasardhësi i familejs mbretërore dhe aktorja Elja Zaharia kanë shpallur 8 tetorin e këtij viti ditën e ceremonisë e cila pritet të jetë madhështorë

ftsa e dasmes se princit

Kjo është ftesa e dasmës së princit Leka, pasardhës i familjes mbretërore, me aktoren Elja Zaharia. Ata kanë shpallur 8 tetorin e këtij viti, si ditën e dasmës. Çifti ndodhet në Vjenë dhe po merret me përgatitjet e dasmës, e cila pritet të jetë madhështore siç i takon një familje mbretërore.

Princ Leka dhe e fejuara e tij Elja Zaharia kanë pubplikuar në facebook, ftesën e dizenjuar nga Avni delvina, pasardhës i Hiqmet Delvinës, dikur ministër drejtësie në qeverinë e Ahmet Zogut dhedëshmitar në dasmën e tij.

elia zahariaNë profilin e tij në facebook, ka publikuar një fotografi të dasmës së Ahmet Zogut me mbretërteshën Geraldinë dhe në krah të tyre është edhe ministri i drejtësisë Hiqmet Delvina. “Historia përsëritet në mënyrën e vet  shkruan Princ Leka” por thekson se asgjë nuk është rastësi. Pëmes një mesazhi të shoqëruar me këto fotografi, Princi jep detaje të përgatitjes së ceremonisë duke nisur nga ftesat.

“Të dashur miq! Dëshiroj të ndaj me ju disa fotografi të marra gjatë plotësimit të ftesave nga artisti i mirënjohur Z. Avni Delvina. Përveç punës së tij si piktor dhe grafist, këtë herë ai me mjeshtëri te veçantë po përkushtohet në kaligrafinë e emrave të ftuarve. Por, ajo që e bën akoma më të veçantë dhe simbolik këtë moment kaq të bukur të përgatitjeve, është historia që i lidh dy familjet tona. Ne foton e dasmës së gjyshërve të mi, Mbretit dhe Mbretëreshës, është pikërisht paraardhësi i tij i nderuar, Z. Hiqmet Delvina, asokohe ministër drejtësie, para të cilit Cifti Mbretëror firmos aktin e martesë.
Historia përsëritet në mënyrën e saj, asgjë nuk është rastësi…
Ju uroj një fundjavë të mbarë!”, shkruan Princ Leka.

elia pergatitejt e dasmes mbreterore

 

ftesa2

princi

princesha

princesha 2

 

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Albin Kurti për garancinë e lirimit të krerëve të UÇK-së: S’më takon mua të marr kësi hesapesh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në konferencën për media pas mbledhjes së Qeverisë ku ka miratuar programin Qeverisë, ka folur për çështjen...

Misioni i SHBA në OSBE për 25 prillin: Mbetet problem blerja e votës, SPAK të hetojë krimet zgjedhore

Misioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në OSBE ka bërë një deklaratë lidhur me zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri. Ndërkohë që veçon...

Partia Demokratike bën hapin e parë kundër 25 prillit, kërkohet në KAS rivotimi në 9 qarqe të vendit

Partia Demokratike pritet të dorëzojë pranë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve kërkesën për shpallje të pavlefshme të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit për...

Përcillet për në banesën e fundit Guljelm Radoja, ja cili ishte amaneti i aktorit (film)

Është përcjellë në banesën e fundit aktori Guljelm Radoja, i cili humbi jetën për shkak të Covid-19. Ceremonia ka qenë shumë private, pasi ka qenë...

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...