Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Frankfurti trondit Bayernin, Dortmundi mposht 3-0 Uolfsburgun (Film)

Nga Klodiana 0

Janë mbyllur 5 ndeshjet e Bundesligës, të vlefshme për xhiron e 10-të. Bajern Mynihu është turpëruar nga Aintraht Frankfurti, teksa ka humbur me rezultatin, 5-1.

Ndeshja nisi keq për bavarezët që në fillim, teksa në minutën e 9’, Boateng u ndështua me kartonin e kuq, duke e lënë ekipin e tij me 10 lojtarë. Golat e Kostiç në 25’, Sou 33’, Abraham 49’, Heitereger në 61’ dhe Piacencia në minutën e 85’, bënë që goli i Levandovskit në 37’, të mos kishte aspak vlerë.

Ndërkohë Drtmundi ka mposhtur me rezultatin 3-0 Uolfsburgun, falë golave të Thorgan Hazard, Guerrero dhe Gëce. Verderi i Rashicës barazoi 2-2 ndaj Frajburgut, me sulmuesin e Kosovës që gjeti golin e parë për ekipin e tij në minutën e 9-të.

Lajpcigu shkatërroi me rezultatin 8-0 Maincin, ndërsa Gladbahu fitoi 1-2 ndaj Leverkusenit, duke kryesuar i vetëm kampionatin me 22 pikë.

 

 


PANORAMASPORT.AL

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej