Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Foto-album nga festivali multikulturor i organizuar në Itali në kuadër të 75 vjetorit të genocidit grek ndaj Çamërisë

Nga Ejona 0

Në kuadër të Festivalit Shumëkulturor të Collecchio, në Itali dhe promovimit të 75 vjetorit të genocidit mbi popullatën shqiptare të Çamërisë u organizua “Dita e Shqipërisë – Sofra Çame”.

Gjatë këtij festivali u organizua një shfaqje, një ekspozitë fotografike, shije të vogla kuzhinës, promovime librash për fëmijë dhe të rritur të dedikuar për multikulturës, arsimit të të rinjve dhe imigrim nga autorë shqiptarë, ekspozitë pikture etj.

Ndërkohë në kujtim të 75 vjetorit, në Parma u organizua një manifestim kulturor i organizuar nga Forumi i Gruas shqiptare në Parma dhe Shkolla Shqipe “Scanderbeg” në Parma.

Klikoni këtu për të shikuar një foto-album nga festivali, ndërsa në vijim disa nga fotot e zgjedhura nga stafi ynë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej