Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Në vendin e mundësive të mëdha paratë të vijnë edhe nga qielli (film)

Nga 27-shi 0

Në ditët e sotme, shprehja paratë nuk të vijnë nga qielli nuk pi më ujë.

Në Dunwoody, Georgia në SHBA ka qenë një ëndërr për të gjithë kalimtarët teksa qindra kartëmonedha me vlerë prej 175 mijë dollarë kanë rënë nga qielli pas një incidenti që i ka ndodhur një transportuesi parash.

Paratë fluturonin gjithandej, ndërsa shoferët kanë ndaluar dhe janë kanë filluar të mbledhin kartëmonedhat.

Pas aksidentit, policia ka kërkuar kthimin e parave, por pronari që transportonte të hollat ka arritur deri tani të mbledhë vetëm 4000 dollarë. Kush i ka mbajtur për vete paratë rrezikon edhe të denoncohet. Forcat e rendit, në fakt do të marrin të gjitha videot e bëra për të gjetur ata që kanë përfituar nga mrekullia e “shiut të parave”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej