Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Forcat nuk arrijnë të shuajnë zjarrin në Shëngjin, pushuesit braktisin pushimet

Nga Ejona 0

Ndonëse forca të shumta zjarrëfikëse po punojnë për shuarjen e flakëve, ende vijon të jetë aktiv zjarri në Shëngjin.

Në këtë moment në terren ndodhen  zjarrëfikëse nga Lezha, Mirdita, Kurbini, Mati, Tirana si dhe forcat e ushtrisë.

Raportohet se në orët e fundit mësohet se ka pasur edhe një shpëthim të fuqishëm, por ende nuk ka një raportim të saktë se çfarë ka ndodhur.

Ndërkohë që raportohet se zjarri i është afruar edhe varrezave të qytetit, gjë që ka trembur edhe pushuesit të cilët kanë nisur të largohen.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej