Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Fjodora Fjora: Në Shqipëri martohen se ngelen shtatzënë ose kanë partnerin emigrant

Nga Media 0

90 për qind e dasmave të mikeshave të mia, ku kam qenë janë martuar sepse ose kanë qenë shtatzënë ose kanë pasur partnerët emigrantë!”

Kjo ka qenë e thëna disi e çuditshme, që zgjoi ndjekësit e Top Channel këtë mëngjes në Wake Up me gazetaren Fjodora Fjora.

E ftuar për një temë që kishte në fokus marrëdhëniet në çift, ku partnerët jetonin në shtëpitë e veta, – nuk preferonin bashkëjetesën, Fjodora ndau shumë nga pikëpamjet e veta.

Nëse realiteti që na rrethon është iëketillë, pra ku në Shqipëri martohen vetëm pasi mbeten shtatzënë, apo martesat kryhen vetëm me ata që janë emigrantë, atëherë shoqëria shqiptare duhet thënë shkoqur që është në një krizë të vërtetë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej