Fillon protesta për Klodjan Rashën/ Goxhaj akuza të forta ndaj Policisë: Efektivët janë militantë dhe FRESH-ista

Duhet të lëçisni

Plagosja e policit në Berat, arrestohen tre vëllezër, në kërkim i katërti

Policia e Beratit ka arrestuar tre vëllezërit, pas sherrit të ndodhur mbrëmjen e kaluar në një lokal, ku u plagos edhe një efektiv policie. Në...

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani marrin vendimin, ja kujt ia besojnë Shërbimin Sekret

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe Kryeministri, Albin Kurti, kanë emëruar Petrit Ajetin, Drejtor të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI). “Ajeti ka qenë aktiv...

Basha, bisedë me zv.Presidentin e KE: Në 100 ditët e para të qeverisjes hapim negociatat!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një bisedë online më zv. Presidentin e Komisionit Europian, njëkohësisht Komisioner për Mënyrën Europiane të jetesës,...

Plagosje me armë zjarri në Kavajë, plagoset në këmbë 34 vjeçari

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mesnatën e kaluar në Kavajë. Policia njofton se është plagosur në këmbë shtetasi Sh. Sh., 34 vjeç, i...

Avokati Altin Goxhaj, si pjesëmarrës në tubimin përpara Ministrisë së Brendshme, ku po protestohet kundër vrasjes së 25-vjeçarit Klodjan Rasha, hodhi akuza të rënda mbi Policinë e Shtetit. Goxhaj deklaroi se efektivi që qëlloi mbi 25-vjeçarin nuk përmbush kriteret ligjore për të qenë pjesë e ekipit të Reneas, pasi ka vetëm dy vite në strukturën e policisë. Gjithashtu avokati theksoi se nuk duhet t’i besohet komunikatave të Policisë së Shtetit pasi ato nuk janë të vërteta.

“Sa vite ka në polici efektivi që qëlloi, ka dy vjet. Struktura e Shqiponjave është special dhe kërkon kritere dhe eksperiencë më të madhe.

Policia rreh njerëz dhe i akuzojnë për rrahje të uniformave të policisë. E gjithë këtë e dëshmon  hedhja e armës në vendin e ngjarjes për t’ia lënë falin viktimës. Këta e kan mbushur policinë me militant, që as shkollën nuk e kanë tamam. E rëndësishme për t’u rekrutuar është s ii bie me grusht një qytetari. Këta as të gjuajn me grusht nuk dinë gjuajnë si femrat. Që nga data 2 Dhjetor nuk u botua në fletoren zyrtare, që do të thotë se qarkullimi pas orës 22:00 tashmë është i ligjshëm

Përball tij polici kishte një djalë që nuk shkeli as një vepër penale. Ku është e shkruar me ligj që thote se ikja me vrap është vepër penale.

Çdo raport nga policia është një mashtrim, mos e besoni, të gjitha janë mashtrime asgje nuk është e vërtet”, tha Goxhaj.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Plagosja e policit në Berat, arrestohen tre vëllezër, në kërkim i katërti

Policia e Beratit ka arrestuar tre vëllezërit, pas sherrit të ndodhur mbrëmjen e kaluar në një lokal, ku u plagos edhe një efektiv policie. Në...

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani marrin vendimin, ja kujt ia besojnë Shërbimin Sekret

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe Kryeministri, Albin Kurti, kanë emëruar Petrit Ajetin, Drejtor të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI). “Ajeti ka qenë aktiv...

Basha, bisedë me zv.Presidentin e KE: Në 100 ditët e para të qeverisjes hapim negociatat!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një bisedë online më zv. Presidentin e Komisionit Europian, njëkohësisht Komisioner për Mënyrën Europiane të jetesës,...

Plagosje me armë zjarri në Kavajë, plagoset në këmbë 34 vjeçari

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mesnatën e kaluar në Kavajë. Policia njofton se është plagosur në këmbë shtetasi Sh. Sh., 34 vjeç, i...

Një roman që të ndjek pas edhe kur e ke mbaruar së lexuari

Nga Miranda Haxhia Kohët e fundit, leximet e librave i kam kryer në udhëtimet e shpeshta Tiranë-Berat e anasjelltas. Ashtu filloi edhe libri “Flama” me...