Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ferrari promovon makinën më të shpejtë të të gjitha kohërave(foto)

Nga Ejona 0

 

Ferrari ka promovuar makinën më të shpejtë kabriolet të të gjitha kohërave.

Quhet “LaFerrari” ky model i ri kabriolet dhe është një konvertim hibrid i modelit ekzistues “SuperCar LaFerrari”. Konceptohet si makina më e egër në botë dhe të fal magjinë e një udhëtimi si të jesh në një dimension krejt tjetër.

Makina u shfaq në publik për herë të parë më 29 shtator në “Paris Motor Show” por në fakt shitjet kanë filluar që në korrik, pavarësisht çmimit shumë të shtrenjtë prej 2.2 milionë dollarë.

fer

ferrrr

ferrr

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej