Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Fernandez, kampioni që vdiq si barbon

Nga 27-shi 0

Jo të gjithë kanë aftësinë ta shfrytëzojnë futbollin për të siguruar më pas jetën, pikërisht kur nuk janë më mundësitë për të qenë në fushë. Pol Gaskonj është gjithmonë në qendër të vëmendjes, pas skandaleve të tij që vijnë nga mbidozat e herë pas hershme të alkoolit dhe drograve, por janë edhe plot të tjerë që nuk ia kanë dalë të vazhdojnë një jetë të qetë. Mesfushori senegalez, Hoakim Fernandez, që në foto është fiksuar kur luante me Bordonë, së bashku me Zinedin Zidan është gjetur i braktisur në një hangar në Domont, 20 kilometra në veri të Parisit. Vdiq kështu, si një i pastrehë, në moshën 43 vjeçare, ai që cilësohet si Desai i ri. Pra, ky ishte fundi i jetës për ish-futbollistin që ka luajtur edhe në Itali për Udinezen, Monzën, i thërritur nga Milani dhe që e mbylli karierën në Indonezi në moshën 29 vjeçare, pas një dëmtimi në gju.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej