Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Fermerët e Beratit dhe Lushnjes në protestë: Po shkatërrohemi. Na mbytën me taksa dhe mallra importi (film)

Nga Media 0

Fermerët e Beratit dhe Lushnjes janë ngritur në protestë kundër politikave të qeverisë Rama që sipas tyre çdo ditë dhe më shumë po i shtyp.

Ata kanë bllokuar për më shumë se një orë aksin nacional Berat-Lushnje për të kërkuar zgjidhjen e problematikave të tyre të cilat përkojnë me taksat e larta, mungesën e subvencionimeve, mallrat e importit dhe mungesën e tregut në Shqipëri.

Fermerët ankohen se çdo ditë po hedhin tonelata prodhimesh, pasi nuk gjejnë treg dhe nuk kanë asnjë mbështetje nga qeveria.

“Taksat po i paguajmë, të gjitha po i paguajmë. Doli para ca vitesh tha që investoni në bujqësi që të hapnim sera. Serat u hapën. Po tani ku është?”, shprehet njëri nga fermerët.

Video e siguruar nga News 24:

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej