Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Erdogan i shkatërroi jetën Hakan Sukurit. Legjenda shqiptare e futbollit turk sot punon…

Nga 27-shi 0

Legjenda e futbollit turk, Hakan Sukur është një armik i Presidentit Erdogan.

Ish-heroi kombëtar tashmë është shpallur person “non grata” në Turqi pasi në vitin 2011 ai iu bashkua partisë AKP.

Tashmë ish-kapiteni i kombëtares ndodhet në Washington, ku ka filluar një punë të re që askush nuk mund ta besojë pasi punon si drejtues për kompaninë UBER (shërbim taksi).

“Erdogan mori gjithçka nga unë. Mori të drejtën për të jetuar, punuar dhe shprehur mendimin në vendin tim”, thotë Sukur.

Ikona e Turqisë numëron 112 ndeshje me kombëtaren dhe plot 51 gola. Ishte Sukur që e udhëhoqi kombëtaren turke drejt vendit të tretë dhe historik në Kupën e Botës në vitin 2002. Hakan Sukur është me origjinë shqiptare.

/syri.net/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej