Emrat e njohur të PD-së që mbeten jashtë Kuvendit

0
281

Kur janë numëruar mbi 2392 kuti votimi nga 5362 gjithsej projeksionet parashikojnë një rezultat të thellë të PS-se duke numëruar deri tani 75 mandate, kundrejt PD me 41 mandate. LSI deri tani numeron 20 mandate, PDIU 3 mandate dhe PSD 1 mandat.

Në bazë të këtij rezultati nëse i referohemi renditjes në lista, disa emra të njohur të PD-së mbeten jashtë Kuvendit.

Emrat që mund mbeten jashtë
Astrit Veliaj, Edmond Isaku, Agron Duka, Luciano Boçi, Olsi Çukaj, Roland Bejko, Andrea Mano, Alban Zeneli, Prec Zogaj, Nard Ndoka, Gert Bogdani, Arben Ristani

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.