Ristani jashtë Kuvendit: Keqardhje për rezultatin, por misioni i PD vazhdon

0
249
Nenkryetari i komisionit hetimor parlamentar per privatizimin e kompanise OST tek kompania ceke CEZ, Arben Ristani, duke folur per gazetaret pas nje mbledhje te ketij komisioni, ku eshte thirrur per here te dyte si deshmitar Shkelzen Berisha./r/n/r/nDeputy Chairman of the parliamentary committee of inquiry on the privatization of the company OST to Czech company CEZ, Arben Ristani, speaks for media after a meeting of the commission which is called for the second time as a witness Shkelzen Berisha.

I pozicionuar i katërti në listën e kandidatëve për deputetë të PD-së në qarkun e Vlorës, Arben Ristani sipas gjasave nuk do të arrijë të futet në Parlament.

Në një postim të shkurtër në Facebook, Sekretari i Përgjithshëm i PD-së falenderon të gjithë mbështetësit, ndërsa apelon numëruesit dhe komisionerët e PD të numërojnë çdo votë.

Ristani: Falenderoj me mirënjohje të thellë të gjithë anëtarët dhe simpatizantët e Partisë Demokratike për katër vitet e një opozite të vështirë, tre muaj qëndresë në çader dhe një muaj fushatë të përkushtuar. Po ashtu ju bëj thirrje numeruesve dhe komisionerëve te PD, që të numërojnë cdo votë te opozitës, që vullneti i Shqiptarëve të pasqyrohet drejtësisht. Me përgjegjësinë e plotë si Sekretar i Përgjithshëm i Partisë Demokratike të Shqipërisë shpreh keqardhjen për rezultatîn e zgjedhjeve dhe bindjen se misioni i Partisë Demokratike vazhdon.

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.