Emocionoi lojtarët dhe stafin, ky është fjalimi i CR7 para debutimit me Man United

Duhet të lëçisni

Edi Rama rilind ministrinë e propagandës

Në një rekord të ri negativ në marrëdhëniet me publikun, kryeministri Edi Rama shpalli krijimin e një ‘agjencie për media dhe informim’, e cila...

Ndodh përsëri/ Burri vret gruan me armë zjarri, më pas qëllon edhe veten

Në fshatin Babunjë, Divjakë, dyshohet se shtetasi H. Rr., 58 vjeç, ka vrarë me armë gjahu në banesë bashkëshorten e tij, shtetasen F. Rr.,...

Sëmuret gjatë krasitjes, ndërron jetë shqiptari në Itali

Një 42-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në Leçe, Itali. Viktima është me inicialet F.C. Ai banonte në Taviano dhe punonte në një...

Covid-19, 30 humbje jete në 1 javë, të enjten dhe të premten numri më i lartë i viktimave

Në shtatë ditë 30 humbje jete. Ky është bilanci që ka shkaktuar Covid 19 në Shqipëri nga 11 shtatori deri më 17 shtator duke...

Ndeshja e parë ishte e mjaftueshme që Cristiano Ronaldo të kthehej në zemrat e tifozëve të vjetër.

Me atë në majën e sulmit, Manchester United mposhti me rezultatin 4-1 Newcastle dhe mbetet në krye me Chelsean, Everton dhe Liverpool.

Një burim për SUN zbuloi fjalimin emocionues që kampioni portugez bëri para ekipit para debutimit të tij të dytë me fanellën e “Djajve të Kuq”.

Fjalimi:

“Unë u ktheva te Manchester United për dy arsye. E para është se e dua klubin dhe e dyta se e dua mentalitetin fitues që rritet brenda këtij klubi. Unë nuk jam këtu për të qenë nxitës i tifozëve. Nëse doni të jeni të suksesshëm, duhet ta doni United nga fundit i zemrës tuaj.

Duhet të hash, të flesh dhe të luftosh për klubin. Nuk ka rëndësi nëse luani apo nuk luani, gjithmonë duhet të jepni 100% dhe të mbështesni shokët tuaj. Unë jam këtu për të fituar dhe fitorja sjell lumturi. Ne duam të jemi të lumtur apo jo? Ju jeni futbollistë fantastikë dhe unë besoj te ju, përndryshe nuk do të isha kthyer.

Nëse jepni gjithçka, fansat do t’ju mbështesin. Unë dua të krijoj një mentalitet fitues, kështu që kur të dal në pension e gjithë kjo të mbetet dhe ju akoma do të dominoni.

Unë do të jap gjithçka, por kam nevojë dhe për ty. A jeni gati për të luftuar? A jeni gati të jepni gjithçka në gushë?

 

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Edi Rama rilind ministrinë e propagandës

Në një rekord të ri negativ në marrëdhëniet me publikun, kryeministri Edi Rama shpalli krijimin e një ‘agjencie për media dhe informim’, e cila...

Ndodh përsëri/ Burri vret gruan me armë zjarri, më pas qëllon edhe veten

Në fshatin Babunjë, Divjakë, dyshohet se shtetasi H. Rr., 58 vjeç, ka vrarë me armë gjahu në banesë bashkëshorten e tij, shtetasen F. Rr.,...

Sëmuret gjatë krasitjes, ndërron jetë shqiptari në Itali

Një 42-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në Leçe, Itali. Viktima është me inicialet F.C. Ai banonte në Taviano dhe punonte në një...

Covid-19, 30 humbje jete në 1 javë, të enjten dhe të premten numri më i lartë i viktimave

Në shtatë ditë 30 humbje jete. Ky është bilanci që ka shkaktuar Covid 19 në Shqipëri nga 11 shtatori deri më 17 shtator duke...

Erdogan pret si mik Vuçiçin, flasin edhe për Kosovën (foto)

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç është takuar në Stamboll sot me homologun e tij turk, Tayip Erdogan. Siç bëjnë të ditura kanalet zyrtare të informimit...