Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Eksperti amerikan paralajmëron valën e dytë të Covid-19: Tregohuni të kujdesshëm!

Nga Ejona 0

Këshilltari shëndetësor i Shtëpisë së Bardhë, Dr Anthony Fauci, në një intervistë për CNN paralajmëron një valë të dytë të shpërthimit të koronavirusit në Shtetet e Bashkuara, por sipas tij, mund të jetë e shmangshme.

“SHBA mund të parandalojë një valë tjetër të Covid-19 për sa kohë që shtetet të hapen ne menyre ‘të saktë’”, tha Fauci.

Sipas tij, strategjia e distancimit dhe e ndjekjes efektive të kontakteve, mund të parandalojë rishpërthimin e rasteve të reja.

“Ne nuk duhet të pranojmë që vala e dytë e pandemisë është e paevitueshme. Unë do të vlerësoja që njerëzit të jenë të kujdesshëm për këtë por jo ta konsiderojnë të paevitueshme.

Është e paevitueshme që koronavirusi do të kthehet sezonin e ardhshëm. Mënyra sesi do ta trajtojmë pandeminë do të përcaktojë dhe fatin tonë”, u shpreh ai.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej