Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Edi Rama reagon më në fund ndaj Koronavirusit: Është një kërcënim potencial, jemi gati me profesionalizëm të lartë

Nga Ejona 0

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me kërcënimin real që ka vendi ndaj hyrjes së epidemisë së Koronavirusit edhe në vendin tonë, të cilin e ka quajtur një kërcënim njësoj si në gjithë botën, ndërsa garanton marrjen e të gjitha masave.

Nga ana tjetër, mjaft rëndësi Rama i ka kushtuar në një status të shkurtër edhe medias, të cilën e akuzon për për lajme fallco epër shthurje, ndërsa nuk thotë asnjë fjalë pse në një pjesë të mirë të farmacive në kryeqytet munojnë maskat mbrojtëse, atë çfarë realisht ka ngritur si shqetësim media gjithnjë në transmetim të zërit të qytetarëve.

Rama bën apel ndaj qytetarëve që të mos bien pre e mediave, port ë jenë të sigurt se shteti shqiptar sipas tij, po bën prej kohësh detyrën për të qenë gati në rast shfaqjeje të Koronavirusit.

Reagimi i plotë:

KORONAVIRUSI NUK E KA PREKUR SHQIPËRINË! POR SI PËR GJITHË BOTËN ËSHTË NJË KËRCËNIM POTENCIAL, PËR TË CILIN JANË MARRË TË GJITHA MASAT NË RAST SE DO TË NA DUHET TA PËRBALLIM

TË NJËJTAT MENDJE TË SHTHURRURA, QË JU SHQETËSUAN KEQ ME LAJMET FALLCO DHE ME GOJËLIGËSINË E TYRE GJATË DITËVE E NETËVE TË GJATA PAS TËRMETIT, JANË NË VEPRIM

MOS BINI PRE E TYRE DHE JINI TË SIGURT SE SHTETI SHQIPTAR PO E BËN PREJ KOHËSH DETYRËN PËR TË QENË GATI NË RAST SHFAQJEJE TË KORONAVIRUSIT, TË CILIN JEMI GATI TA PËRBALLIM ME ORGANIZIM E PROFESIONALIZËM TË LARTË

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej