Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

E premte e zezë në Shqipëri! Lumenjtë i marrin jetën 4 personave, dy prej tyre të mitur

Nga Klodiana 0

E premte tragjike mund të quhet dita e sotme, pasi katër persona kanë humbur jetën në ujërat e lumenjve të vendit tonë.

Ngjarja e parë tragjikë është shënuar mesditën e sotme ku një 14 vjeçar  me iniciale F.P dhe një 39-vjeçar i identifikuar si Dhurim Arra.

Ata kishin shkuar për t’u larë pasditen e djeshme dhe prej disa orësh kishin humbur kontaktet me familjarët të cilët kanë kërkuar ndihmë për gjetjen e tyre. Pas shumë orësh në ankth, ata u lajmëruan këtë mëngjes për ndarjen nga jeta të dy të rinjve.

Ndërsa dy persona të tjerë janë mbytur pasditen e sotme. Një 30-vjeçar humbi jetën në pasi po lahej në lumin Vjosë, ndërsa polumbarët po punojnë për gjetjen e trupit të tij.

Tragjike ka rezultuar kjo e premte edhe për një fëmijë ende i paidentifikuar i cili është nxjerrë pa shenja jete nga ujërat e lumit Buna.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej