E frikshme/ Rrufeja godet avionin me udhëtarë shqiptarë (Video)

0
302

Një avion i nisur nga Aeroporti i Tiranës është goditur nga rrufeja. Fatmirësisht si pasojë e këtij incidenti nuk ka mbetur asnjë i lënduar dhe aeroplani është kthyer në aeroportin e Rinasit. Ndërsa filmimet janë shpërndarë nga gazetari Venhar Isufi.

“Para pak çastesh, ky aeroplan është goditur nga rrufeja ku brenda tij ka qene edhe nipi Aid F. Musliu i cili edhe ma dërgoi videon pak minuta pas goditjes nga rrufeja. Fatmirësisht, ani pse një numër i madh i udhëtarëve kane qene ne aeroplan, ky aksident ka kaluar pa dëme ne njerëz. Sipas Aidit, momenti i goditjes nga rrufeja, ka qene tronditës! Aeroplani tashme është kthyer përsëri ne Aeroportin e Tiranës, Faleminderit Allahut qe nuk e ka lejuar këtë ngjarje te behet me e madhe” – përfundoi Isufi.