E dhunuan dhe morën peng 41-vjeçarin, arrestohen 3 autorët në Himarë

Duhet të lëçisni

Basha: Trau i Rrugës së Kombit do të hiqet me platformën anti-mafia

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha u zotua edhe njëherë këtë mbrëmje se trau i Rrugës së Kombit do të hiqet me qeverisjen e...

Visar Zhiti braktis Shqipërinë: Në vendin tonë, po përjetohet një demokraci e vështirë…

  Një tjetër intelektual, poet dhe shkrimtari i njohur, Visar Zhiti është larguar nga Shqipëria dhe ka vendosur të jetojë në Shtetet e Bashkuara të...

Zykaj: Tani janë 10 vende kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë

Gazetarja e njohur, Erisa Zykaj, e cila raporton prej kohësh nga Brukseli, deklaroi për emisionin Çim Peka LIVE se nuk janë 5 vende kundër...

Basha: Rama do detyrohet të shkojë drejt mbylljes, përse s’heton prokuroria vdekjet nga covidi?

Kur kanë kaluar më shumë se dy javë nga denoncimi që bëri, Lulzim Basha i kërkon sërish prokurorisë që të hetojë shifrat e vdekjeve...

Policia ka arrestuar tre persona në Himarë pasi akuzohen për dhunimin dhe pengmarrjen e një 41-vjeçari tre ditë më parë.

Të arrestuarit janë N. M. 26 vjeç, A. M. 26 vjeç (vëllezër) dhe I. M. 26 vjeç, banues përkohësisht në Himarë.

Tre të arrestuarit në datë 27 tetor në lagjen nr. 1, Himarë në bashkëpunim me njëri-tjetrin morën me forcë në makinën tip “Opel”, S. G., 41 vjeç, të cilin e dhunuan fizikisht dhe më pas e mbajtën jashtë vullnetin të tij peng për disa orë. Policia thekson se pas hetimeve u bë identifikimi i autorëve dhe gjetja e personit që u rrëmbye, i cili pasi ishte dhunuar dhe mbajtur disa orë peng, nuk kishte njoftuar policinë, por ishte larguar në drejtim të Sarandës pa njoftuar as familjarët e tij.

Sipas policisë ngjarja ndodhi për shkak të mosmarrëveshjeve që kishin më parë, për motive të dobëta, duke mos e sqaruar konkretisht. Pasi e dhunuan dhe morën peng disa orë, autorët e braktisën në një zonë të pyllëzuar, 2 km në lindje të qytetit të Himarës.

Pas disa orësh, 41-vjeçari ka shkuar në banesën që kishte me qira në Himarë, është mjekuar dhe është larguar në drejtim të Sarandës, ku më pas është gjetur në fshatin në fshatin Mursi, Sarandë, duke punuar në punë sezonale. Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar mjeti tip “Opel” i përdorur nga tre të rinjtë.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Basha: Trau i Rrugës së Kombit do të hiqet me platformën anti-mafia

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha u zotua edhe njëherë këtë mbrëmje se trau i Rrugës së Kombit do të hiqet me qeverisjen e...

Visar Zhiti braktis Shqipërinë: Në vendin tonë, po përjetohet një demokraci e vështirë…

  Një tjetër intelektual, poet dhe shkrimtari i njohur, Visar Zhiti është larguar nga Shqipëria dhe ka vendosur të jetojë në Shtetet e Bashkuara të...

Zykaj: Tani janë 10 vende kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë

Gazetarja e njohur, Erisa Zykaj, e cila raporton prej kohësh nga Brukseli, deklaroi për emisionin Çim Peka LIVE se nuk janë 5 vende kundër...

Basha: Rama do detyrohet të shkojë drejt mbylljes, përse s’heton prokuroria vdekjet nga covidi?

Kur kanë kaluar më shumë se dy javë nga denoncimi që bëri, Lulzim Basha i kërkon sërish prokurorisë që të hetojë shifrat e vdekjeve...

FMN: Covid-19 goditi ekonominë shqiptare, paketa e ndihmës për qytetarët më e ulëta në Ballkan

Është publikuar raporti i FMN për Shqipërinë, lidhur me ndikimin që pati pandemia globale e koronavirusit. Në raport thuhet se Covid-19 goditi dhe dëmtoi ekonominë...