Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

E dërguara me punë e SHBA, Leyla Moses-Ones takim me Presidentin

Nga Klodiana 0

Kreu i Shtetit Ilir Meta ka takuar në këto momente të dërguarën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Leyla Moses-Ones.

Takimi tyre vjen në një ditë ku pritet mocioni me debat dhe dalja me një rezolutë nga Kuvendi, për shkarkimin e Presidentit.

Socialistët kërkojnë shkarkimin e Metës për shkak të shfuqizimit të dekretit të datës së zgjedhjeve të 30 qershorit. Ata shprehen të bindur se zgjedhjet do mbahen më 30 qershor, ndërsa Meta kërkon që data e zgjedhjeve të dakordësohet nga palët politike.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej