Dyshohet për pazare droge, kush është i plagosuri në Fier që po mundohet të mbulojë ngjarjen

Duhet të lëçisni

Fauci: Nëse nuk e vëmë në kontroll përhapjen e Covid-19, variante të tjera do të “lindin”

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk fitojnë kontroll mbi përhapjen komunitare të variantit Delta, në vend do të vijojnë të shfaqen variante të...

Zjarret në Greqi, Mitsotakis: Vendi po përballet me një krizë mjedisore

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis është shprehur se vendi po përballet me një krizë mjedisore për shkak të zjarreve. “Vendi po përballet me një krizë...

39 % e familjeve shqiptare nuk mund të përballojnë 1 javë pushime në vit

39 % e familjeve në Shqipëri nuk mund të përballojnë financiarisht të bëjnë një javë pushime në vit. Kjo del në pah nga një anketë...

Asnjë vdekje nga COVID-19 dhe 132 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 3601 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me Covid19,...

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur pak pas mesnate në Fier. Rreth orës 00:30, në lagjen Mbrostar-Ferko, Fier, është plagosur me armë zjarri në banesën e tezes së tij, një 50-vjeçar.

Mësohet se bëhet fjalë për Nihat Xhaferrajn, banues në Vlorë, i cili është lënduar në krah.

Raportohet se deri më tani policia nuk ka pasur asnjë akses në lidhje me identitetin e autorëve ndërsa ende  nuk dihen as motivet e ngjarjes.

Siç raporton ajo, vetë i plagosuri ka deklaruar se nuk e di arsyen se pse është qëlluar.

“Ngjarja duket se po mbulohet me atë që quhet terr informativ . Qoftë nga policia apo edhe nga i lënduari në këtë rast. Që mesa duket ka edhe edhe policinë në krah të tij, në lidhje me mbulimin e informacionit,” raporton Davidhi.

Mësohet se kur shkoi në spital i lënduar në krah, Xhaferraj nuk ka deklaruar emrin e tij të vërtetë. Por edhe punonjësit në spitalin e Fierit kanë shënuar në regjistrin e urgjencave vetëm diagnozën, “plagë me armë zjarri.”

Në momentin kur u qëllua, 50-vjeçari ka qenë në banesën e tezes së tij, ndërsa nuk dihet nëse ka ndodhur në mjediset e brendshme apo të jashtë të banesës. Edhe rrethanat mbeten ende të paqarta.

Policia ka sqaruar në mënyrë indirekte se bëhet fjalë për disa persona. Kjo pasi flitet për një makinë të djegur që është braktisur pak minuta pas ngjarjes. Pra duket se janë disa autorë.

Sipas gazetares, burime jozyrtare thonë se paraprakisht mendohet se bëhet fjalë për pazare droge./abcnews

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Fauci: Nëse nuk e vëmë në kontroll përhapjen e Covid-19, variante të tjera do të “lindin”

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk fitojnë kontroll mbi përhapjen komunitare të variantit Delta, në vend do të vijojnë të shfaqen variante të...

Zjarret në Greqi, Mitsotakis: Vendi po përballet me një krizë mjedisore

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis është shprehur se vendi po përballet me një krizë mjedisore për shkak të zjarreve. “Vendi po përballet me një krizë...

39 % e familjeve shqiptare nuk mund të përballojnë 1 javë pushime në vit

39 % e familjeve në Shqipëri nuk mund të përballojnë financiarisht të bëjnë një javë pushime në vit. Kjo del në pah nga një anketë...

Asnjë vdekje nga COVID-19 dhe 132 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 3601 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me Covid19,...

Karton i kuq për Veliajn, 140 milionë lekë nga xhepat e kryeqytetasve për të blerë heshtjen e ekspertit kritik

Erion Veliaj njihet si mjeshtri i blerjes së atyre pak të guximshmëve që flasin mbi masakrimin e kryeqytetit nga furia e betonit dhe propagandës...