“Do ta paguash”/ Kërcënonte ish-të dashurën, arrestohet i riu shqiptar në Itali

Duhet të lëçisni

Ndodh e papritura në Gjermani, Dortmundi eliminohet nga skuadra e kategorisë së dytë

Rezultat i bujshëm në Gjermani, pasi St Pauli, skuadër e kategorisë së dytë, ka eliminuar Borusia Dortmund nga Kupa e Gjermanisë. Në fakt, ndeshja e...

Formohet “qeveria e pakicës”, shqiptarët dhe boshnjakët bëhen bashkë në Mal të Zi

Lista Shqiptare, Koalicioni Shqiptar dhe Partia Boshnjake i kanë dhënë mbështetje koalicionit “E Zeza në të Bardhë” për formimin e qeverisë së re në...

Vdekja e 3-vjeçarit në Fier, edukatorja deklaron dy versione të ngjarjes

Lajmi se një 3-vjeçar humbi jetën tragjikisht në një kopsht privat në Fier ka tronditur mbarë opinionin publik. Prindërit e vogëlushit kanë vendosur që...

Vjosa Osmani nuk i toleron kërcënimet e ish-ambasadorit, e denoncon në Polici

Presidentja Osmani ka denoncuar në Polici për kërcënim publik ish-ambasadorin e Kosovës në Maqedoninë e Veriut. Rrethohet nga pesë truproje. Mirëpo siguria e Presidentes...

Nuk kanë të ndalur rastet kur shqiptarët përfshihen në skandale apo krime jashtë vendit. Këtë herë një ngjarje e tillë me protagonist shqiptar ka ndodhur në Itali, ku një 31-vjeçar shqiptar është ndaluar nga policia e Peruxhias në Itali, pasi akuzohet se në mënyrë të përsëritur ka përndjekur, dhunuar dhe kërcënuar ish-të dashurën e tij dhe të afërmit e saj. Bëhet me dije se i riu kërcënonte vajzën se do t’i vriste familjen nëse, duke i kërkuar që të mos ndahen.

31-vjeçari e ka rrahur ish-të dashurën e tij, edukatore në një kopsht, pasi ajo nuk ka pranuar që të tërheqë kallëzimin e bërë ndaj tij, duke e kërcënuar edhe se do ta vriste në rast se nuk e bënte një gjë të tillë.

31-vjeçari shqiptar, me banim në Kalabri, pritet të dalë para trupit gjykues, ndërsa ndaj tij rëndojnë akuzat e përndjekjes, ngacmimit, kërcënimit, dëmtimit dhe dhunës. Sipas akuzës, ai ka kërcënuar ish-të dashurën e tij, edukatore kopshti nga Perugia, duke i thënë: “Të vras, nuk ndalet këtu, do të të bëj të paguash”.

I riu shqiptar është lënë në ‘arrest shtëpie’. Sipas akuzës, ai e ka ndaluar ish-të dashurën jashtë një supermarketi, duke e ndjekur dhe i prerë rrugën me makina, madje edhe duke e goditur. 31-vjeçari ka vazhduar për ditë me radhë presionet, jo vetëm ndaj saj, por edhe njerëzve të saj të familjes, ku nëpërmjet telefonit ka shantazhuar të vëllain që të ndërmjetësonte rikthimin e tyre bashkë.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Ndodh e papritura në Gjermani, Dortmundi eliminohet nga skuadra e kategorisë së dytë

Rezultat i bujshëm në Gjermani, pasi St Pauli, skuadër e kategorisë së dytë, ka eliminuar Borusia Dortmund nga Kupa e Gjermanisë. Në fakt, ndeshja e...

Formohet “qeveria e pakicës”, shqiptarët dhe boshnjakët bëhen bashkë në Mal të Zi

Lista Shqiptare, Koalicioni Shqiptar dhe Partia Boshnjake i kanë dhënë mbështetje koalicionit “E Zeza në të Bardhë” për formimin e qeverisë së re në...

Vdekja e 3-vjeçarit në Fier, edukatorja deklaron dy versione të ngjarjes

Lajmi se një 3-vjeçar humbi jetën tragjikisht në një kopsht privat në Fier ka tronditur mbarë opinionin publik. Prindërit e vogëlushit kanë vendosur që...

Vjosa Osmani nuk i toleron kërcënimet e ish-ambasadorit, e denoncon në Polici

Presidentja Osmani ka denoncuar në Polici për kërcënim publik ish-ambasadorin e Kosovës në Maqedoninë e Veriut. Rrethohet nga pesë truproje. Mirëpo siguria e Presidentes...

Kupa e Italisë/ Juventus në avantazh, Cuadrado ekzekuton saktë goditjen e dënimit

Dy gola në dy minuta për Juventus-in, por vetë m njëri ka qenë i vlefshëm. Bardhezinjtë kanë kaluar në avantazh në minutën e 25-të kundër...