Djali i ish-ministrit socialist: Do t’i futem politikës, ja çfarë krahu do zgjedh (film)

Duhet të lëçisni

Kur do të bëhet konstituimi i institucioneve të reja? Kurti flet pas takimit me Osmanin

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje deklaroi ditën e sotme se konstituimi i institucioneve të reja të Kosovës do të bëhet sa më shpejtë që të...

Qytetarët kundërshtojnë masat Covid, përleshje mes protestuesve dhe policisë në Vienë

Mijëra qytetarë dolën në protesta në Vienë për të kundërshtuar masat anti-Covid. Kjo solli një përplasje mes policisë dhe protestuesve, duke bërë që disa...

21 viktima humbin jetën për shkak të COVID-19, mes tyre edhe një 35 vjeçar, rritet numri i infektimeve të reja

Shifra tragjike janë regjistruar në 24 orët e fundit në vendin tonë, pasi 21 persona kanë humbur jetën për shkak të COVID-19, duke e...

Ngjarje tragjike/ Gruaja hidhet nga pallati në “Don Bosko” të Tiranës, ndërron jetë

Një grua 30-vjeçare i ka dhënë fund jetës së saj, pasi u vetëhodh nga kati i 3-të i pallatit. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen...

Djali i ish-ministrit socialist dhe profesorit të njohur Luan Hajdaragës, Ervin Hajdaragës ka deklaruar se shumë shpejt do t’i futet politikës.

I ftuar mëngjesin e sotëm në emisionin “ABC e Mëngjesit” në rolin e psikologut, ai u shpreh se në Shqipëri duhet të krijohet një kah politik i mesëm, pasi në këtë mënyrë edhe faktori i Covid-19 është konsideruar si konspiracion.

Hajdaraga: Zgjodha psikologjinë se ka qenë diçka e shtyrë, edhe diçka që kam dashur vetë. Kur më pyesnin në gjimnaz se çfarë do vazhdoje, gjithmonë thosha psikologjinë. Qejf kisha që im atë kishte mbaruar si psikolog dhe ka qenë një nga psikologët e parë në Shqipëri.

Moderatori: Po politikanë do bëhesh?

Hajdaraga: Shpresoj.

Moderatori: Në çfarë krahu?

Hajdaraga: Krahu i mesëm.

Moderatori: S’ka krah të mesëm në Shqipëri. Jemi popull shumë ekstremist, o majtas o djathtas.

Hajdaraga: Do mundohemi pak sepse këto punët e krahëve na kanë bërë  që të konsiderojmë  edhe këtë faktorin e Covidit si konspiracion, o një kah o tjetri se një vijë të mesme nuk ka. Kështu që do të gjejmë  një vijë të mesme./abcnews.al

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Kur do të bëhet konstituimi i institucioneve të reja? Kurti flet pas takimit me Osmanin

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje deklaroi ditën e sotme se konstituimi i institucioneve të reja të Kosovës do të bëhet sa më shpejtë që të...

Qytetarët kundërshtojnë masat Covid, përleshje mes protestuesve dhe policisë në Vienë

Mijëra qytetarë dolën në protesta në Vienë për të kundërshtuar masat anti-Covid. Kjo solli një përplasje mes policisë dhe protestuesve, duke bërë që disa...

21 viktima humbin jetën për shkak të COVID-19, mes tyre edhe një 35 vjeçar, rritet numri i infektimeve të reja

Shifra tragjike janë regjistruar në 24 orët e fundit në vendin tonë, pasi 21 persona kanë humbur jetën për shkak të COVID-19, duke e...

Ngjarje tragjike/ Gruaja hidhet nga pallati në “Don Bosko” të Tiranës, ndërron jetë

Një grua 30-vjeçare i ka dhënë fund jetës së saj, pasi u vetëhodh nga kati i 3-të i pallatit. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen...

Mbërrijnë vaksinat ruse në Maqedoni

Mesditën e sotme arritën në Maqedoninë e Veriut 3000 dozat e para të vaksinës ruse “Sputnik V”. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe ambasadori...